Boyasız Göçük Düzeltme ve Dolu Hasarı Tamiri
Boyasız Göçük Düzeltme ve Dolu Hasarı Tamiri

Boyasız Göçük Düzeltme,Dolu Hasarı tamiri, Göçüksan
Boyasız Göçük Düzeltme,Dolu Hasarı tamiri, Göçüksan
Sanayi Çarşısı Dekor Sokak No: 24/C
Eskişehir
0532 348 19 80
 Hava Durumu
ESKISEHIR

 Haber
EBB Bilet Fiyatlarına FİNANSAL DÜZENLEME YAPTI
Özel Halk Otobüsleri tükettiler - Video
Odunpazarı Açık Oto Pazarı açılıyor
Ford’dan her marka ve model için dünya standartlarında ekspertiz
Koronavirüs salgınında yeni hasta sayısı 1665
Son Dönemde Arızalar Arttı mı? ESKİ Ekipleri Seferber Oldu
ÇUKURHİSAR DÜĞÜN VE DAVET SALONUNA KAVUŞUYOR
Bakanlıktan yeni genelge... Doğru bilgi vermeyene hapis cezası
Koronavirüs salgınında yeni hasta sayısı 1721
SİVRİHİSAR’DA YOL YAPIM ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR
 
 


 Haber
 
Çevreyolunu Dert Etmek Yerine ŞEHİRİÇİNİ ÇÖZSEK
15.09.2020 

Eskişehir şehir içi trafik sorunu her geçen gün artmaya devam ediyor. Sorunun birincil nedenleri arasında ise otopark sıkıntısı geliyor. En son yapılan tramvay uzatma hatlarının geçtiği yollarda daralan yollar esnaf için sorun oluşturmanın yanında, otopark konusunda da daha önceden bu alanlarda olmayan tek sıra duraklamayı da sorun haline getirdi.

Eskişehirdeki araç sayısı her geçen gün artıyor. 290 bin bandına ulaşan araç sayısına karşın kentteki otopark ihtiyacını karşılayacak hızda yatırımlar yapılmadı. Bunun yanında bir de trafik aktığı caddelerin daraltılması ile otopark konusu daha büyük sorun olmaya başladı.

Bu plansız ilerlemenin sonucu yaşanan sıkıntılara bir de duyarsız sürücüler eklenince sıkıntıların boyutu daha da artıyor.

Geçtiğimiz ay başlayan Damacana skandalı sonrası yaşanan Kalabak Suyu sorunu üzerine konuyu değiştirmek adına önce Sakarıbaşından su getirilmesi gündeme alınmışken hemen ardından Çevre yolun gündeme getirildi. Bu sıralara neredeyse eli kalem tutan herkes Kalabak Suyu dağıtım sorununu unutturmak istercesine çevreyolunu yazıyor. Ancak çevre yolunda yaşanan tıkanıklığın en büyük nedeni Eskişehir'in doğusundaki yoğun ticari faaliyetler.. Mesai saatlerinin giriş ve çıkış saatlerinde yaşanan ulaşım sorunu yeni bir çevre yolundan ziyade bölgeye yapılacak ek ulaşım imkanları ile çözülebilecek bir sorun ancak hala yeni çevre yolu yapıldığında bu sorunun çözülebileceği yönünde bir algı ile konu Eskişehir gündeminde tutulmaya çalışıyor.

Özellikle Organize sanayi bölgesinde bazı firmalar bu yaşanan soruna mesai saatlerini kaydırarak çözüm bulmuş durumdalar. Ancak tüm firmaların benzer çözümler üretmesi mümkün değil.

Bunun yanında sıkıntının bir nedeni de şehir içindeki sıkıntı. Bu sıkıntıdan kaçmak isteyen her sürücü yolunu uzatmak pahasına bile olsa çevre yolunu kullanıyor. Elbette transit yolcuların ayrı bir yoldan geçmesi yoğunluğu azaltma konusunda önemli bir gelişme olacaktır. Ancak Eskişehir Sanayi Odası başkanını dikkat çektiği her gün 100 bin kişinin yaşadığı sorunu çözmek için yeterli olmayacağı da ortadadır. Bu konuda yerel yönetimin şimdiye kadar yapmadığı birşeyi yani Yeni Yol Açma işini planlayarak bir an önce hayata geçirmesidir.

Zira sanayi bölgesi ve organize sanayi karşısında bulunan ticaret alanlarının sürekli olarak geliştiği düşünülürse alandaki yaşanan trafik sorunu önümüzdeki dönemde çok daha büyük sıkıntılara neden olacak gibi görünmekte.

Şehiriçindeki trafiğin ve otopark sorunun geldiği noktanın, bir de sorumsuz sürücüler ile ulaştığı noktayı İstikbal Gazetesi "Pes Dedirten Park" başlığı ile gündeme getirilerek otopark sorununa dikkat çekildi.

Şehir içi ulaşım aracı olan ve her gün binlerce yolcu taşıyan tramvayların başı güzergâha gelişi güzel bırakılan araçlar ile dertte.

Park yasağının hiçe sayıldığı Eskişehir’in ana cadde ve sokakları başta olmak üzere kaldırımlar bile duyarsız sürücülerin bırakıp gittiği araçlarla doldu. Park sorununun giderek büyüdüğü ve bir türlü çözüm getirilmediği Eskişehir’de yaşanan olumsuzluklara da her geçen gün bir yenileri daha ekleniyor. Kent merkezi başta olmak üzere ara sokaklarında otoparktan farksız hale geldiği kentte, sürücüler bildiğini okumaya devam ediyor. Yayaların can güvenliğinin bile dikkate alınmadığı Eskişehir’de toplu taşıma aracı olan tramvaya da engel olan araç sürücüleri görenlerinde haklı tepkilerine neden oluyor.

Tramvaya engelin en son örneği de dün Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Gazi Yakup Satar Caddesi üzerinde yaşandı. Yeni açılan Tunalı-Opera ve Şehir Hastanesi güzergâhına park edilip bırakılan otomobil, tramvayın geçişini engelledi. Uzun süre aracın sahibinin bulunarak çekilmesini bekleyen tramvaydaki yolcular ile vatman raya bırakılan araç sürücüsüne tepki gösterdi. Bir süre bekleyen içi yolcu dolu tramvay güvenlik elemanlarının devreye girmesiyle bulunan otomobil sürücüsünün aracı çekmesiyle yeniden güzergâhına doğru hareket etti. Tramvay yolunu işgal eden aracın plakası trafik müdürlüğü ekiplerine bildirildi.

Gönderen: haber
3183 defa okundu 
 


Güncel
EBB Bilet Fiyatlarına FİNANSAL DÜZENLEME YAPTI
Özel Halk Otobüsleri tükettiler - Video
Koronavirüs salgınında yeni hasta sayısı 1665
Son Dönemde Arızalar Arttı mı? ESKİ Ekipleri Seferber Oldu
ÇUKURHİSAR DÜĞÜN VE DAVET SALONUNA KAVUŞUYOR

 

 
Otomobil-Motorsiklet
Odunpazarı Açık Oto Pazarı açılıyor
Ford’dan her marka ve model için dünya standartlarında ekspertiz
TÜVTÜRK’TEN KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR!
Otomobil devi Hyundai’den Türkiye kararı! Yeni modelin üretimine başlıyor
OTOMOBİL GALERİCİLERİ İÇİN SINAV DÜZENLENDİ

 
Ziyaretçi: 1744504 - Hit: 1766480